مراحل تولید جعبه آتش نشانی

برش

در این مرحله ورقه فولاد یا استنلس استیل به وسیله دستگاه گیوتین یا در موارد خاص توسط دستگاه لیزر برش خورده و توسط قالب های مورد نیاز آماده می شود تا در مرحله خم کاری مورد عملیات قرار بگیرد. از موارد بسیار مهم در برش می توان به جلوگیری از پلیسه کردن ورق و گونیا برش خوردن ورق اشاره کرد.

خم

در این مرحله قطعات برش خورده به وسیله دستگاه پرس هیدرولیک برک و دستگاه خم کن طبق نقشه خم شده و روانه قسمت بعد خواهد شد. لازم به ذکر است سنبه و ماتریس پرس برک و فک دستگاه خم کن در کیفیت قطعه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

جوش

بعد از خم کاری نوبت به جوش کاری می رسد تا قطعات خم شده به هم کلاف شوند. ابزارهای زیادی برای جوش کاری وجود دارد که با توجه به جنس قطعه استفاده می شود. جوش co2 آرگون، نقطه جوش و پیچ جوش در ساخت جعبه آتش نشانی به کار رفته می شوند. نوع جوش با توجه به ظرافت و مقاومت قطعه برای کلاف کردن آن استفاده می شود.

رنگ

رنگ استاندارد و مخصوص جعبه آتش نشانی رنگ پودری الکترواستاتیک می باشد که در این فرایند رنگ پاشیده شده توسط گان به وسیله میدان مغناطیسی جذب ورق شده و پس از آن درون کوره قرار می گیرد و در دمای 180 الی 200 درجه سانتی گراد پخته می شود. مزیت این نوع رنگ به علت مقاومت بالای آن در برابر حرارت و رطوبت می باشد.

مونتاژ

در این مرحله یراق آلات روی درب جعبه ها شوار شده و سپس درب جعبه ها به وسیله ابزارهای برقی یا بادی روی بدنه نصب می شود. پس از اتمام مراحل تولید، جعبه تحت نظارت قسمت کنترل کیفیت قرار می گیرد و پس از تایید، بسته بندی شده و به انبار انتقال می یابد.